Bakıcı Hizmetleri

Bakıcı hizmetleri, bakılmaya ihtiyacı olan bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması için gerçekleştirilen bir hizmet türüdür.

Bakıcılık hizmeti denildiğinde akıllara genellikle bebek ve çocuk bakıcılığı gelse de engelli veya yaşlı kişiler için de bakıcılık hizmeti verilmektedir. Kısacası bakıcı hizmeti, kendi başına kendi ihtiyaçlarını gideremeyen kişilerin ihtiyaçlarına güven çerçevesi içerisinde karşılık vermesi olarak ifade edilebilir.

Aile bireylerinin çalıştığı durumlarda, bakmakla yükümlü olduğu kişileri de yalnız bırakmamak için bakıcı hizmeti ihtiyacı oluşmuştur. Bu hizmeti veren kişiler hizmete özel eğitimlerini alarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bakıcı Hizmetleri

Bakıcı Hizmeti Neden Almalıyım ?

Bakıcılık hizmeti çatısı altında çalışan kişiler, aldığı eğitim ve kurslardan edineceği bilgilerle çocuk bakıcısı, yaşlı bakıcısı ve hasta bakıcısı olarak çalışabilmektedirler.

• Bakıcı hizmeti alarak bakılmasını istediğiniz bireyin günlük ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

• Ailenizde bakıma ihtiyacı olacak kişi veya kişilerin yanında olamadığınız durumlarda kendilerinin güvende olduğunu bilir, günlük yaşantınıza sorunsuz devam edebilirsiniz.

• Evde bulunan yaşlı veya çocuğunuz için işinizin arasında “Ne yemek yapacağım? Nasıl yedireceğim? Zaman yetişmiyor…” gibi düşüncelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

• Yaşlılar için bakıcı hizmeti alındığında, yaşlı bireylerinizin can güvenliğini de korumuş olursunuz. Yaşlı bireylerimiz, yaşları gereği ev içerisinde kalkışacağı işlerde kazayla karşılaşmasının önüne geçebilirsiniz.

• Çocuk bakıcı hizmeti veya yaşlı bakıcı hizmeti alındığında, bireyin yaşam standardı düzene girecektir. Yemek saati, içilecek ilaçların saati, egzersiz gibi özel etkinlikleri var ise bunların da düzenli olarak sürdürülmesinde etkisi olacaktır.

• Bakıma ihtiyaç duyan kişilerin günleri yalnız çok zor geçebilir. Çocukların yalnız kalması tehlikeli olabileceği gibi yaşlıların da yalnızlık nedeniyle günleri zor geçebilir. Bakıcı hizmeti alınmasıyla hizmet veren bakıcı; hem çocuğa hem de yaşlıya arkadaşlık etmektedir.

• Çocuk bakıcı hizmeti ile çocuğunuzun bakılmasının yanı sıra bakıcının aldığı eğitimler sayesinde çocuğunuzun kişisel gelişimine de katkıda bulunabilirsiniz.

• Ev içerisinde belirlemiş olduğunuz birtakım kurallar olabilir. Bu kurallar bakıcıya aktarılarak evinizin kurallarının devamlılığını sağlayabilirsiniz.

BASAMAK HİZMETLER GRUBU, aile sıcaklığı ile değerli bireylerinizin her zaman yanında olup alanında profesyonel personelleriyle tüm ihtiyaçlarınızda bir telefon kadar uzağınızda olacaktır.

Sizde çocuk bakıcı hizmeti veya yaşlı bakıcı hizmeti almak istiyorsanız hemen bizlere ulaşabilirsiniz.

BASAMAK HİZMETLER GRUBU sizlere hizmet vermek için her daim hazır olacaktır.

Bakıcı Hizmeti