Otel Hizmetleri

Otel işletmeleri her zaman pek çok açıdan yüksek standartlara sahip olmak zorundadır. Günümüzde otel bünyesindeki çalışanlar ile tüm hizmetlerin ve ihtiyaçların karşılanması mümkün olamayabilir. Bu gibi durumlarda dış kaynaklı hizmetler alınabilir.

Genel olarak bu dış kaynaklı desteklere otel hizmetleri adı verilir. Otel bünyesindeki çalışmalara dışarıdan verilen bu destekle daha yüksek başarı eklenmesi mümkün olur.

Otel işletmeleri özellikle son dönemlerde dış kaynaklı otel hizmeti veren firmalardan destek almayı tercih eder. Bunun nedeni bu hizmeti sunan firmaların ellerinde bulunan gelişmiş ekipmanlar sahip olmak için yüksek meblağlar ödemek zorunda kalmamalarıdır.

Otel Hizmeti

Otel hizmetleri otel bünyesindeki çalışan personelin iş yükünü hafifletmesi adına özellikle işletmenin yoğun olduğu dönemlerde de tercih edilebilen destekleyici bir fırsattır. Otel hizmetleri olarak genel anlamıyla tanımladığımız hizmetlerin pek çok alt kategorisi bulunur. Otel içerisinde hangi alanda çalışılacağına ve hangi işlemler için ek destek alınacağına göre hizmet adında değişiklik görülebilir.

Banquet Elemanı ve Steward

Otel mutfaklarında gün boyu aktif bir çalışma ortamı olur. Sürekli olarak yeni yemekler hazırlanır ve ardından da pek çok bulaşık yıkanması gerekir. Mutfaktan misafirlere pek çok servis çıkar ve gelir. Mutfak içerisinde arı gibi çalışan bir ekip olmadığı müddetçe gün boyu mutfaktan misafire akan trafik tıkanır ve kalır. Otel işletmeleri için sağlam bir mutfak ekibi oldukça hayati bir öneme sahiptir. Otel hizmetleri kapsamında Basamak Hizmetler Grubu banquet ve steward kategorilerinde destek eleman ve çalışma ekipleri sunar. Böylece otel işletmeleri yoğun oldukları dönemleri daha konforlu atlatabilir. Ya da genel olarak otellerinin mutfak sistemlerini bu tarz dış kaynaklı bir hizmet grubuna bırakabilir.

Genel alan Temizliği

Otel hizmetleri dendiğinde mutfak kadar önemli olan bir diğer alan ise elbette temizliktir. Otel içerisinde hem odalarda hem genel alanlarda, otelin tüm bölümlerinde yüksek kalite bir temizlik hizmeti görülmesi beklenir. Müşteri memnuniyeti, gerekli standartları yakalayarak yıldız sahibi olabilmek gibi amaçlarla otellerin temizlik hizmetlerine önem vermesi gerekir. Otel bünyesinde istihdam edilen temizlik personelleri haricinde dönem dönem genel alan temizliği için bir dış destek almak da mümkündür. Bu hizmet içeriğinde yer alan uzman çalışanlar ve gelişmiş ekipmanlar otellerin daha yüksek standartlara çıkmasında oldukça avantajlıdır. Üstelik maliyet hususunda işletmelerin üzerine fazla yük binmeden hedeflenen sonuca ulaşmayı da dış kaynaklı otel hizmetleri mümkün kılar.

Maid Kat Hizmetleri

Otellerde odaların belli bir kalite ve standartı koruması gerekir. Her gelen konuğun kendini özel hissetmesi, ev konforunda bir alana sahip olması gerekir. Temizlik gerek konfor gerek sağlık ve gerekse güvenlik için otellerde büyük önem verilmesi gereken konulardandır. Genel temizlik yanında kat hizmetleri ile odalar ve katlarda yüksek hijyen seviyelerine erişmek gerekir. Her otel işletmesi bünyesinde kat hizmetleri için özel bir çalışma ekibi bulundurmayabilir. Bu alanda dış kaynaklı bir hizmet almak pek çok avantajı beraberinde getirir. Fakat Otel, işletme sahiplerinin işbirliği yapacağı isimleri inceleyip araştırdıktan sonra seçmesi önemlidir. Otel hizmetleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan maid kat hizmetleri gerçekten bu alanda tecrübeli ve yetenekli bir ekibe verilmesi gereken işlerdendir. Basamak Hizmetler Grubu sahip olduğu kapsamlı otel hizmetleri ile işletmenizde beklentilerin tamamını karşılamanızı mümkün kılar. Alanında uzman çalışma ekinini gelişmiş teknolojik ekipmanlarla destekler Basamak Hizmetler Grubu Bütçe dostu fiyat listeleri ile nitelikli hizmeti memnun edici rakamlara sunar.

Otel Hizmet